News

Check out market updates

Dažniausios klaidos parduodamo buto (namo) skelbime! (I dalis)

Namo ar buto pardavimas yra nekasdienis įvykis, tad bandant parduoti turtą savarankiškai kyla nemaža grėsmė padaryti klaidų, kurios gali ne tik apsunkinti pardavimą, bet ir padaryti realią įtaką turto pardavimo kainai, tad pasistengsime apžvelgti klaidas, kurias dažniausiai pastebime:

* Blogos nuotraukos.

Vis dėlto didžioji dalis pirkėjų Jūsų turtą pamatys nt skelbimo portaluose, tad nuotraukos yra itin svarbu! Fotografuoti reiktų dieną kai geriausias kambarių apšvietimas, taipogi papildomai reiktų įjungti ir dirbtinį apšvietimą. Fotografuoti geriausia iš kambario kampų, taip nuotraukoje matoma didesnė kambario dalis bei vizualiai patalpa tampa didesnė.
Na ir pabaigai patariame tiesiog eksperimentuoti, padaryti ne kelias nuotraukas, o keliasdešimt ir tiesiog išsirinkti geriausiai atrodančias.

* Jokio turto aprašymo.

Šalia puikių buto/namo nuotraukų privalo būti ir išsamus jo aprašymas. Privalo būti nurodytas tikslus buto adresas, aukštas, išvardintos bute esančios patalpos ir jų plotai. Taip pat galima nurodyti kokios medžiagos naudotos statant Jūsų namą, ar remontuojant butą. Vis dažniau nurodoma komunalinių mokėjimų sumos šalčiausiais žiemos mėnesiais. Visa tai padės ne tik surasti tikruosius potencialius pirkėjus, tačiau ir padės sutaupyti laiko per buto/namo apžiūrą kai nereiks atsakinėti į šiuos paprastus klausimus.

* Skelbimo nuvalkiojimas.

Ilgas prekės reklamavimas dažnai yra puikus pasirinkimas, nes pirkėjai įsimena ją ir vis dažniau jos nori. Tačiau nekilnojamojo turto reklamoje yra visiškai priešingai. Kuo ilgiau Jūsų turtas bus matomas pirkėjams, tuo daugiau abejonių jiems gali kilti: Kodėl jis taip ilgai parduodamas? Gal yra daug paslėptų problemų? Galbūt aš kažko nežinau apie rajoną, kuriame jis yra? ir t.t. Optimalus buto pardavimo laikotarpis yra iki 2 mėn., Namo – iki 3 mėn. arba iki 1 metų jei tai tikrai išskirtinis objektas (labai didelė kvadratūra, ežero pakrantėje ir t.t.). 90 procentų tokių situacijų lemia neteisingai nustatyta pardavimo kaina. 

* Kainos nustatymas.

Nesidomint ir nesekant rinkos pokyčių, nustatyti perkamo turto kainą yra pakankamai sudėtinga. Lengviausia perkant butą, nes dažnai šalia Jūsų išsirinkto buto yra nemažai panašių parduodamų objektų, tad reikia paaukoti šiek tiek laiko, juos apžiūrėti ir tada jau galima visus matytus butus ir jų kainas lyginti su išsirinktu butu. Sudėtingiau yra su namų pirkimu. Taigi, išsirinkote namą, tačiau kelių kilometrų spinduliu aplink jį nėra jokių panašių objektų? Šiuo atveju paprasčiausia būtų užsisakyti turto vertinimą (nuo 100 eur, priklausomai kokį turtą vertinate) arba tiesiog mūsų agentūroje, po Jūsų turto apžiūros, nemokamai nustatysime rinkos kainą ir didžiausią sumą, kuria sugebėtumėte parduoti!